muzyka.rybnik.pl

Rybnickie Pikniki Muzyczne na Kampusie!

W ramach pikników odbywa się szereg niezwykłych wydarzeń: ciekawe spotkania i opowieści, spotkania z teatrem i muzyką, strefa relaksu, strefa zdrowia, gastronomii i wiele, wiele innych atrakcji. Zapraszamy wszystkich do spędzenia z nami czasu w artystycznej atmosferze od 10:00 do 13:00! 

W programie strefy muzycznej:

21 maja - Śląsko tradyCYJA Muzyka z popularnych polskich bajek, muzyka rozrywkowa oraz dzieła literatury akordeonowej w wykonaniu uczniów z Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Żorach - klasa akordeonu Estery Manderli oraz uczniów z Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. K. i A. Szafranków w Rybniku - klasa akordeonu Adriany Broli.

18 czerwca - Śląskie bajanie W programie: audycja muzyczno – edukacyjna na wiolonczelę, autorstwa Dominiki KierpiecKontny o tradycjach Górnego Śląska - pieśni i zwyczaje, obrzędy charakterystyczne dla danej pory roku.

9 lipca - Folk na trawie: Śpiewny Poranek Otwarte warsztaty głosowo - oddechowe, budzące do śpiewu autorstwa Marioli Rodzik-Ziemiańskiej. Dzięki wspólnym ćwiczeniom ciała, oddechu i głosu, śpiewaniu i relaksowaniu się dźwiękami stworzona zostanie przestrzeń świetnej zabawy i ciekawych doświadczeń.

13 sierpnia - Laboratorium TRZASKODŹWIĘKÓW Otwarte warsztaty z budowy instrumentów muzycznych z materiałów przeznaczonych do recyklingu (upcycling) autorstwa Tomasza Manderli. Zaprezentowane zostaną sposoby powstawania i wydobycia dźwięku.

„Galeria dźwięku” - zbiór eksponatów - instrumentów powstałych podczas warsztatów, a także nietypowych obiektów dźwiękowych, takich jak "quadropus", "paletki" czy " Pan Jan rurka". W przestrzeni „Galerii...” odbędzie się koncert "TRZASKODZWIĘKI" z elementami spektaklu.

Electro-JAM - prezentacja uczestników "studium muzyki elektronicznej" strefy RYBNIK ELEKTRO MUSIC, na czele z prowadzącym Tomaszem Manderlą oraz otwarte improwizacje na instrumentach elektronicznych dla uczestników pikniku.

10 września - Folk na trawie: Warsztaty Tańca Korowodowego oraz Koncert Zawiało folk free music Przybywajcie: zatańcujecie, zanucicie i posłuchacie pięknej muzyki z regionu Macedonii, Serbii, Bułgarii, Słowacji, Ukrainy i Polski, tworzącej barwny klimat ziem karpackich. W tany porwie was Jolanta Misarz i formacja Zawiało.

Rybnickie Pikniki Muzyczne organizowane przez Stowarzyszenie Uwagi wARTe przy współpracy z Portem Sztuki stały się nieodłączną częścią Pikników na Kampusie realizowanych przez Stowarzyszenie Instytut Społeczny Silesia. Zadanie współfinansowane ze środków Miasta Rybnika

 

Kalendarz wydarzeń

Styczeń 2019
P W Ś C Pt S N
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Facebook

Patronat medialny

190-transsfer-patronat

Nasi partnerzy

Reklama