muzyka.rybnik.pl

Rybnicki Piknik Muzyczny

W najbliższą Niedzielę 9 lipca Piknik na Kampusie, a w nim Strefa Muzyki, czyli Rybnicki Piknik Muzyczny!
Tym razem coś dla poszukiwaczy swojego głosu.
W programie Folk na trawie: "Przebudzenie głosu - Śpiewny Poranek" - otwarte warsztaty głosowo - oddechowe, budzące do śpiewu autorstwa Marioli Rodzik-Ziemiańskiej - wokalistki formacji ZAWIAŁO.
Zapraszamy  dorosłych i dzieci do uczestnictwa. Wśród ćwiczeń emisyjnych i wspólnego wydawania dźwięków, będzie można zanucić pieśń z repertuaru formacji Zawiało. Dzięki wspólnym ćwiczeniom ciała, oddechu i głosu uczestnicy wraz z prowadzącą stworzą przestrzeń świetnej zabawy i ciekawych doświadczeń.
Zapraszamy na warsztaty w dwóch grupach:
od 10:30 lub od 12:00
Wstęp wolny!
 
Mariola o swoich warsztatach: "Móc śpiewać to jakby narodzić się na nowo, a śpiew naszej natury przynosi wiele radości z wspólnego przebywania pośród dźwięków i uwalnia wiele emocji. Warsztaty opierają się na naturalnych ćwiczeniach wywodzących się z nurtu etnicznego, z użyciem ćwiczeń emisyjnych i metod relaksacji głosowej.
Warsztaty przeznaczone są dla każdego kto pragnie wyrażać siebie głosem, bez względu na zdolności, czy wyuczone techniki".
Szczegóły: 503 070 813 lub na Facebooku wydarzenia.
 
Zapraszamy wszystkich do spędzenia z nami czasu na Pikniku w artystycznej atmosferze od 10:00 do 13:00 !
Rybnickie Pikniki Muzyczne organizowane przez Stowarzyszenie Artystyczne Uwagi wARTe przy współpracy z Portem Sztuki stały się nieodłączną częścią Pikników na Kampusie realizowanych przez Stowarzyszenie Instytut Społeczny Silesia.
Zadanie współfinansowane ze środków Miasta Rybnika

Warsztaty poprowadzi:
Mariola Rodzik-Ziemiańska - trenerka trwałego rozwoju oraz warsztatów pracy z głosem i oddechem, instruktorka zajęć artystyczno-rozwojowych dla dzieci w Fundacji EDF Polska, opiekunka Szałasu Kobiet, wokalistka formacji "ZAWIAŁO", zaangażowana artystycznie niezależna animatorka kultury, aktorka i poetka działająca w ramach PORTU SZTUKI platformy wspierającej działania kulturotwórcze. Absolwentka Szkoły Trenerów Trwałego Rozwoju ECO21 w Centrum Szkoleń i Rozwoju Osobistego MERITUM w Katowicach oraz Politechniki Wrocławskiej. Uczestniczka wielu warsztatów oraz kursów śpiewaczych i aktorskich. Nominowana do nagrody Człowiek Roku Rybnik.com.pl 2007 i 2016. Nagrodzona przez Prezydenta Miasta Rybnika za działalność kulturotwórczą w 2013r.

ZAWIAŁO proponuje piękną muzykę płynącą prosto z słowiańskich serc. Podczas koncertów muzycy tworzą barwny klimat, który staje się ważnym punktem, granej przez nich muzyki, "potrafią zachwycić nie tylko miłośników folku, ale także słuchaczy gustujących w zupełnie innych klimatach". Formacja Zawiało świetnie wpasowuje się w duże i małe sceny, a także jest doskonałym ubarwieniem imprez plenerowych i integracyjnych.
Formacja Zawiało ma w dorobku:
-"Zawiało Folk Free Music" – folkowe pieśni słowiańskie, bałkańskie i romskie. Instrumentarium: skrzypce, kontrabas, akordeon, djembe, darbuka.
-"To Nie Koniec Świata" - widowisko muzyczno-taneczne z poezją Czesława Miłosza, oparte na formach muzycznych oscylujących wokół ambientu, elektroniki, folk’u, jazz’u, klasyki i improwizacji wokalnych.
-"Zawiało RETRO Projekt" – muzyka i poezja dwudziestolecia międzywojennego, który otrzymał „Honorowe Wyróżnienie Złotego Liścia Retro 2015” z rąk organizatorów „Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Retro im. Mieczysława Fogga”.
-„Elektrycerze” - muzyka elektroniczna, teatr lalek oraz legendy i pieśni Słowian z przymrużeniem oka.
Ważniejsze koncerty Zawiało to: Folklorum, Przystanek Woodstock, Jakuby, Słowianie pod Ślężą, SARI, Festiwal Średniowieczny w Raciborzu, Integracyjne Dni Bronowic, Kinoteatr Rialto.

 

Kalendarz wydarzeń

Sierpień 2018
P W Ś C Pt S N
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Facebook

Patronat medialny

190-transsfer-patronat

Nasi partnerzy

Reklama