muzyka.rybnik.pl

25 CKA Bez Prądu z Cinemon

Cinemon Press 2014 photo 1 small - bandJuż 27 lutego o godz. 20:00 w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Rybniku odbędzie się 25 edycja Cyklu Koncertów Akustycznych - Bez Prądu. Gwiazdą wieczoru będzie tym razem krakowska grupa Cinemon. Impreza jak zwykle jest niebiletowana. Gorąco zapraszamy!

 Cinemon to duet, ale trio. Mówią, że grają RAW POP, ale to po prostu inna nazwa na piosenkowy rock’n’roll. Nie odkrywają Ameryki - grają w starym stylu. W tym dobrym.

Muzycznie początki zespołu to coś pomiędzy rockiem, narkotyczną awangardą, a inspiracją klasyką. Wszystko to można usłyszeć na pierwszym LP wydanym w 2009. Wyrobiwszy sobie pewną pozycję Cinemon postanowił jednak zacząć od początku.

Rock'n'roll, mimo że zawsze obecny w muzyce zespołu, nie miał okazji ujawnić się w pełni aż do 2011 kiedy to w składzie zaszły poważne zmiany. Zespół rozpoczął nowe życie jako trio szukające inspiracji w różnych formach “starego rocka": od Beatlesów, przez norweskie Big Bang, do Jacka White’a.

W takiej formule Cinemon nagrał kolejne dwa albumy (Three Days EP w 2011 oraz Perfect Ocean w 2013), zagrał ponad sto koncertów w kraju i zagranicą (Słowacja, Austria, Norwegia), pojawił się na festiwalach takich jak Sonisphere (w line-upie m.in. z Metallicą, Black Label Society), T-Mobile Nowe Horyzonty (w line-upie m.in. z Tomahawk), Slot Art Festival, wziął udział w kilkunastu przeglądach-konkursach (większość z nich wygrywając).

Rok 2014 to przede wszystkim zaistnienie na antenie radiowej Trójki (Męskie Granie, Skoda Auto Muzyka) oraz zmiany w składzie: Cinemon od tej pory działa jako duet...ale trio. Koncertowo wspierany jest przez różnych basistów znanych z zespołów takich jak Pudelsi, Clock Machine, Rusty Cage, Big Fat Mama.

Jesień/zimę 2014 zespół spędza na największej dotychczasowej trasie koncertowej (30 koncertów), ufundowanej w znacznej mierze przez fanów za pośrednictwem Wspieramkulture.pl.

Zespół ma na koncie ponad 150 koncertów w kraju i zagranicą, w tym udział w festiwalach oraz konkursach muzycznych, takich jak:

- koncert na Męskie Granie Sopot (2014)
- finał konkursu Skoda Auto Muzyka (2014)
- główna nagroda muzyczna na festiwalu FAMA (2013)
- koncert na Slot Art Festival (2013)
- drugiej miejsce w konkursie Skrzydlate Wiosło (2013)
- koncert na festiwalu T-Mobile Nowe Horyzonty (2013)
- pierwsze miejsce w konkursie Rock In Mińsk (2013)
- wygrana na eliminacjach do T-Mobile Nowe Horyzonty (2013)
- drugie miejsce w lokalnych eliminacjach międzynarodowego Hard Rock Rising (2012)
- pierwsze miejsce w konkursie na Slot Art Festival (2012)
- pierwsze miejsce w konkursie Antyfest i support przed Metallicą (2012)
- pierwsze miejsce w konkursie Browar Rock (2012)

 

Wyobraźcie sobie zjazd miejskim rowerem ze stromej górki. A potem lot paralotnią z zawiązanymi oczami. Czyste szaleństwo i wolność – taka jest ich muzyka.

Agnieszka Hirt
DNA Muzyki

Cinemon to prostota, wynikająca ze świadomego wyboru, z samoograniczenia się, nie braku umiejętności. Grają garażowego rock'n'rolla, bez fantazyjnych ozdobników, bez silenia się na wielką, dmuchaną sztukę. To power trio, które jeśli dobrze razem działa, jest piekielnie skutecznym składem – a Cinemon działa świetnie (..) Będzie o nich głośno, lada moment – są zbyt dobrzy, żeby po prostu zniknąć.

Jarek Szubrycht
T-Mobile Music

Prezentują się bezpretensjonalnie, grają bardzo konkretną muzykę, w pewien sposób wyrafinowaną, obfitą w różne ciekawe rozwiązania i rytmiczne i wokalne.

Sławek Łóżny
Wybiórcza

Cinemon, przykucnął gdzieś pomiędzy sabbathowym hardrockiem, whitestripesowym rock’n’rollem, glamem a… disco, radykalnie i zdecydowanie skręcając w kierunku struktur piosenkowych, melodyjnych refrenów i chórków, zestawionych w kontraście wobec kontrolowanie brudnego brzmienia i bardzo straightforward filozofią grania. Przyrządzony w ten sposób wywar działa i kopie.

Jakub Sieńczyk
Krakowska Scena Muzyczna

Zatem i Cinemon brzmi tłusto niczym kwintet, wygląda rasowo niczym The Black Keys i ma sporo do powiedzenia.

Arek Lerch
Violence On-Line

Mnie to kręci, a was?

WAFP!

 

Wydawnictwa:
Cinemon Perfect Ocean (2013) - http://www.cinemon.pl/music/perfect-ocean
Cinemon Three Days EP (2012) - http://www.cinemon.pl/music/three-days-ep
Cinemon LP (2009) - http://www.cinemon.pl/music/cinemon-lp

 

Skład:
Michał Wójcik – gitara, wokal
Kuba Pałka – bębny, wokal
Basista :-)

 

Więcej na:
www.cinemon.pl

www.facebook.com/cinemonpl

www.youtube.com/cinemonpl

www.reverbnation.com/cinemon

 

 

Kalendarz wydarzeń

Listopad 2018
P W Ś C Pt S N
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

Facebook

Patronat medialny

190-transsfer-patronat

Nasi partnerzy

Reklama