muzyka.rybnik.pl

Blues ku pokrzepieniu - Arek Zawiliński bez prądu

arekazawilinskiCzasem w piątek warto wybrać się do biblioteki zamiast do klubu. Niekoniecznie po to, by czytać, ale żeby posłuchać trochę bezprądowej muzyki. Mowa oczywiście o koncertach akustycznych w ramach CKA Bez Prądu, które odbywają się w Rybnickiej bibliotece miejskiej. 10 czerwca zagościł w niej Arek Zawiliński, który aktualnie promuje swój najnowszy album „Na rozdrożu”.


Opisywany jako bluesman, kowboj, poeta drogi, Arek Zawiliński to również świetny obserwator; artysta, który z pozornie błahych wydarzeń potrafi zmontować piosenkę: wystarcza mu światełko zaobserwowane ciemną nocą w Bieszczadach, czy też ruch uliczny. Większość utworów muzyka ma swoje źródło w jego życiu codziennym – wydarzeniach, ludziach i uczuciach. Trzeba też dodać, że niezły z niego gawędziarz – jak sam zauważył, jego piosenki „bardziej się opowiada, niż śpiewa”. Nikomu to chyba jednak nie przeszkadzało, w końcu historie kryjące się za muzyką potrafią zaciekawić.


Kameralny klimat panujący w rybnickiej bibliotece w piątkowy wieczór chyba odpowiadał Arkowi Zawilińskiemu, który ze swobodą raczył przybyłych gitarowymi dźwiękami, prezentując na przykład technikę gry zwaną bottleneck. Artysta, poza najnowszymi utworami, zaserwował również te z wcześniejszych etapów swojej działalności. Gdzieś pomiędzy dźwiękami przewinęła się fraza „blues ku pokrzepieniu” – i to jest dobre podsumowanie stylu Zawilińskiego.

Kolejny koncert bez prądu odbędzie się po wakacjach - 16 września. Zachęcamy do spędzenia kolejnego piątku w bibliotece!

foto i video: Wojciech Sobczyk

 

Kalendarz wydarzeń

Listopad 2018
P W Ś C Pt S N
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

Facebook

Patronat medialny

190-transsfer-patronat

Nasi partnerzy

Reklama