muzyka.rybnik.pl

14 edycja Magii Rocka

magiarockaZdaje się, że na tegorocznej, czternastej edycji Magii Rocka frekwencja była nieco mniejsza niż w zeszłym roku. Mniej jednak było również okrzyków pod tytułem „napie*dalać stare kawałki!" (może po prostu serwowano rozcieńczone piwo...). To, co łączy poprzednią imprezę z tegoroczną to, rzecz jasna, całkiem smaczne muzyczne kąski.

Otwierający całość Lej Mi Pół z Bielska-Białej to nawet zabawni goście, ale brzmieli trochę jakby co chwilę grali zupełnie inny kawałek. Całokształt ich występu nasuwał na myśl mieszankę przypadkowych dźwięków powodowaną niezdecydowaniem. Miało to swój urok, ale czegoś zabrakło. Podobnie w przypadku Chemii, która gra przyzwoitą, poprawną muzykę. Ich kawałki może i sprawdziły się na Magii, ale mnie nie zmusiły do pomachania nóżką w ich takt.


Myślę, że cała zabawa tak naprawdę zaczęła się od pojawienia się na scenie Kata i Romana Kostrzewskiego, którzy zaserwowali konkretną, rockową dawkę energii okraszoną szalonymi ruchami scenicznymi wokalisty. Jak to mawia Paweł Opydo (ten youtuber od złych książek): „śmiechom nie było końca!" Występujący jako ostatni Oddział Zamknięty również nie zawiódł – szczególnie dzięki wykonaniu utworu „Rzeka", który wypadł naprawdę majestatycznie (nawet bez ogromnej widowni), czy fajnym smaczkom w postaci piosenek z nowego albumu. Jednak zapewne w odczuciu większości obecnych na Magii Rocka prawdziwą gwiazdą wieczoru był Jelonek. Połączenie gitarowych dźwięków z brzmieniem skrzypiec sprawdziło się w Lyskach doskonale. Zespół zaprezentował nie tylko swoje utwory, ale i covery tak zwanych hitów z satelity, na przykład „Daddy Cool".


Magia Rocka to wprawdzie nie jest wydarzenie na skalę festiwalu Woodstock, czy Jarocina, ale i tak warto się wybrać. Nawet przy średnio licznej publiczności artyści dają z siebie wszystko. Ocena ich starań zależy już tylko od gustu uczestników. Ja polecam - w tym roku kilka niedociągnięć, które się pojawily, z powodzeniem przyćmił Jelonek.

 

Kalendarz wydarzeń

Styczeń 2019
P W Ś C Pt S N
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Facebook

Patronat medialny

190-transsfer-patronat

Nasi partnerzy

Reklama